BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14499185
nr 1449 9185
Ljusstakar
Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 17 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:50:04
100 kr
150 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.